Taniec i muzyka z serca Indii

MOŻLIWOŚĆ NAUKI U INDYJSKICH MUZYKÓW W WARSZAWIE

Pierwszy raz w Polsce jest możliwość regularnej nauki klasycznej indyjskiej muzyki i tańca. Ambasada Indii  w Polsce– w ramach promocji kultury indyjskiej – zaprosiła na dłuższy okres parę znakomitych artystów indyjskich, panią Jignę Dixit [czytaj: Dźigna Dikszit], tancerkę klasycznego tańca kathak, oraz pana Jignesha Shetha (czytaj: Dźigneś Śeth], wszechstronnego instrumentalistę i wirtuoza gry na bębnach tabla. Oboje włączyli się w życie kulturalne Warszawy.

Joga na Transhimalajskim szlaku bis - lipiec 2018

Przyjmujemy zgłoszenia na podobny program, co 4 lata temu, w okresie 08-30 lipca 2018 r. Limit tylko do 8 osób, warunki podobne, jak wyjazdu z roku 2014. Zmiany nastąpią tylko w następujących punktach: 
 
- Dodatkowo przejazd pociągiem przez Dolinę Kaszmiru (nowo otwarta kolej, kolejowy tunel Banihal pod himalajskim pasmem Pir Pancal)
- Brak wizyty w Kosarnag / Aharbal i "trekkingu w górach Pir Pancal" (dzień 3-5). Zamiast tego przejazd bezpośrednio do Srinagaru. 
- W Srinagarze 2 noce w głównym centrum siwaizmu kaszmirskiego (IAT) a nie na łodzi mieszkalnej
- W Gulmargu planowane są dwie noce zamiast jednej, a także po drodze do Gulmargu postaramy się odwiedzić jaskinię Bhiruva związaną z filozofem Abhinawaguptą. Wjazd kolejką linową na wysokość ok. 4000 m n.p.m.