Życie i cuda paramahansy Wisiuddhanandy i Niepodzielna Wielka Joga

Paramahansa Wisiuddhananda to jeden z najniezwyklejszych joginów, jacy w obecnej epoce pojawili się w Indiach. Z niedostępnej, ukrytej wśród gór Tybetu, aśramy jogi przyniósł on na ziemię wiedzę słoneczną, która miała stać się dobrodziejstwem ludzkości.  Jego nieprawdopodobne moce wprawiały w zdumienie każdego, kto się z nim zetknął, a uczucie, jakim promieniował  i pomoc, jaką niósł ludziom zjednywały mu rzesze wielbicieli.

Spotkanie z Wisiuddhanandą opisuje Paul Brunton w swej słynnej książce In the search of secret India, która w polskim przekładzie Wandy Dynowskiej ukazała się pod tytułem Ścieżkami jogów. Brytyjski dziennikarz nazywaja go tam „Czarodziejem z Benaresu”; w Autobiografii jogina paramahamsa Yogananda opisuje Wisiuddhanandę w rozdziale zatytułowanym: „Pachnący święty”.

Życie i dzieło swamiego Wisiuddhanandy opowiedziane zostało tutaj dokładnie tak, jak je przedstawił w swych utworach jego główny uczeń i następca, Gopinath Kawiradż. Druga część książki opisuje teorię jogi nieznaną dotąd światu, ujawniającą tajemnice struktury świata. 

Tytuł -Życie i cuda paramahansy Wisiuddhanandy i Niepodzielna Wielka Joga
Autor: Anna Rucińska
Strony - 148
Okładka - miękka
ISBN 978-83-938477-6-1
Wydawca - Fundacja Vivaswan
Cena: 40 zł
Zamówienie: Formularz zamówienia książki.