Jesteś tutaj

Pomoc dla Nepalu - wiosek w rejonie Mansalu

(Sylvia Neupane)

Pomagamy wioskom położonym w górach, gdzie dojazd samochodem nie jest możliwy z
powodu braku dróg. Gdzie pomoc nie dociera. Gdzie ludzie pozostawieni są sami sobie a warunki życia są trudne

Zbliża się monsun (pora deszczowa) w Nepalu i dlatego ta pomoc jest tak ważna i musi być natychmiastowa. Jak zaczną się opady deszczu - nikt na wioski już nie dojedzie. Obfite deszcze powodują osuwanie się lawin a drogi naprawiane są dopiero wtedy kiedy monsun się skończy.

Większość mieszkańców to kobiety, dzieci i sporo starszych osób. Brakuje młodych mężczyzn, gdyż większość z nich wyjechało za pracą do Kathmandu lub sąsiednich krajów.

Choć większość domów to już tylko gruzy, są takie które nadal stoją i grożą zawaleniem. Nie ma dostępu do leków, lekarzy, szpitali. Trzeba jechać aż do Kathmandu aby dostać pomoc. Pomoc jednej rodzinie wynosi 70 $. Za tą sumę kupujemy namioty oraz żywność ryż, soczewice, sól, cukier, mąkę, olej, herbatę i mydło.

Jeśli pragniesz wesprzeć nas w noszeniu pomocy ludziom na wioskach - wpłacaj proszę na konto PayPal: [email protected] z dopiskiem: pomoc dla Nepalu.

Przyjmujemy również wpłaty na nasze prywatne konto

Dhruba Mitra Neupane Ul. Ząbkowska 41a/10 Warszawa
Nr. Konta : 14 1160 2202 0000 0001 8374 1347 (Konto W Millennium Bank Sa)
Tytułem: Pomoc dla Nepalu

Za WSZYSTKIE przekazane nam środki kupujemy namioty i żywności dla mieszkańców wiosek. Pomocą obejmujemy tereny gór Manaslu w województwach Dhading i Gorkha.

Nie mamy żadnych ukrytych kosztów, cała przekazana pomoc trafia do ludzi.

Dziękujemy wszystkim za pomoc!

*Sylvia Neupane jest matką trójki dzieci, wraz z mężem Nepalczykiem mieszka w Kathmandu, gdzie prowadzi hotel.