Sztuka samoregeneracji pod świętą Kajlasą Kinnauru 2020 lub 2021

Data: 
15/09/2021 to 30/09/2021

Z wykładami i ćwiczeniami joga-nidry

Termin: 15.09 - 30.09 2020 lub 2021 (jeszcze do potwierdzenia)
(15/16 dni, w tym 10 dni warsztatów z jogi)

Zapraszamy Państwa na stacjonarny pobyt zdrowotno-edukacyjny pod Kajlasą Kinnaurską (6080 m. n.p.m.) w Rikong Peo i Dolinie Sangla. Rejony te zostały uznane za miejsca o najmniejszym zanieczyszczeniu powietrza w całych Indiach. Poprowadzimy tam zajęcia regenerujące i relaksacyjne wraz joganidrą (snem jogicznym), połączone z doświadczaniem tradycyjnej kultury Kinnauru i przebywaniem u życzliwych rodzin kinnaurskich. Wyjazd jest wegetariański i bezalhoholowy.

Przedstawiana filozofia i praktyka jogi opierać się będzie na naukach Patańdżalego i Abhinawagupty - niedawno odkrytego kontynuatora Patańdżalego, zwanego 'nowym Patańdżalim'. 

Ilość osób: 6-8
Organizator: Fundacja Vivaswan
Nasz zespół:

- M.Tripathi, zajęcia z jogi jako sztuki, z filozofii jogi i kultury indyjskiej)
- Prof. V. Negi (HP University), rozmowy / wykład na temat tradycyjnej kultury Kinnauru.
- Prof. Siddheshwari (HP University, Dept. of Sanskrit), rozmowy / wykłady na temat kultury ludowej Kinnauru i bóstw kinnaurskich. 
- Filip, filozofia jogi, praktyka głębokiej relaksacji, joganidry i medytacji; tłumaczenia podczas rozmów i wykładów). 
- R.Negi (kinnaurska gimnastyka, górskie wycieczki, wypasanie owiec, dowolna praca w polu). 
- Sunny (2-dniowy trekking do przełęczy Rupin możliwy fakultatywnie w dniach 24-26.08).
- Nasi doświadczeni górscy kierowcy.

Zajęcia odbywają się po polsku, a także w języku angielskim i hindi z tłumaczeniem na j. polski.

Program ramowy*:

15.09 wylot z Polski

16.09 przelot samolotem do Shimli (wylot o 6:15, przylot do Simli 07:25). Przejazd samochodem do samej Shimli (22 km.). Odpoczynek. Po południu odwiedzenie uniwersytetu w Shimli, wykład na temat kultury Kinnauru na uniwersytecie, prowadzony przez specjalistę (prof. V. Negi). Nocleg na wysokości ok. 2500 m.n.p.m.

17:09 przed świtem (06:00) wyjazd samochodem do Ricong Peo. Przyjazd późnym popołudniem. Zakwaterowanie i odpoczynek w kwaterze prywatnej. Gospodarzem jest R. Negi. 

18.09 – 22.09 zajęcia z jogi w Rikong Peo

23.09. - 27.09 zajęcia z jogi w Dolinie Sangla.

Ramowy program zajęć w Rikong Peo i Dolinie Sangla:

06:00 – sandhja, poranny śpiew w sanskrycie (M.Tripathi, Filip)

06:15 – 08:15 praktyka asan zakończona pełnym relaksem (trening autogenny).

08:30 – 09:00 – śniadanie

09:00 – 10:30 wykład: filozofia / sztuka / kultura Indii (tylko co drugi dzień)

10:30 – czas na spacery w góry i rekreację.

13:30 – obiad (czasem poza domem)

16:30 – 18:30 popołudniowe zajęcia jogi zakończone praktyką joganidry.

19:00 – 20:00 możliwy wykład / czas na własną praktykę / muzykę / przyjmowanie gości / odpoczynek. Co drugi dzień pogłębiona joga nidra tuż przed snem.

20.09 i 27.09 (niedziela) są całkowicie lub częściowo wolne od zajęć. Idziemy do świątyni odwiedzić wyrocznie bóstw: Kothi Devi w Rikong Peo i Verinag w Sangli.

28.09 – Wcześnie rano (o 07:00) przejazd do Sarahan. Mieszkanie przy samej świątyni Bhimakali. Odwiedzenie rezerwatu ptaków i obok gospodarstwo z emu. 

29.09 – Rano medytacja w świątyni Bhimakali w Sarahan, uczestniczenie w modlitwach. Obiad przy pałacu królewskim w Rampur. Po obiedzie przejazd do Shimli. Nocleg w Shimli.

30.09 – Ok. 10:00 przejazd zabytkową kolejką wąskotorową do Kalki. Powrót wieczornym pociągiem do Delhi. Nocleg w Delhi lub prosto z lotniska wylot do Polski (nie wcześniej niż lotem o 02:00 w nocy)

01.10 – Rano wylot do Polski.

*Program może być poprawiany.

Zajęcia odbywają się w dużych pokojach kinnaurskich gospodarzy codziennie rano i wieczorem po 2 godziny. Oprócz tego zaplanowane są 3 wykłady z kultury Kinnauru / Indii. Zagwarantowane jest zdrowe, domowe, wegetariańskie jedzenie i domowa atmosfera i sala do jogi i medytacji. Możliwość nieskrępowanego uczestniczenia w zbieraniu plonów rolnych (jabłka, orzechy itd. i jedzenia ich), być może wypasu owiec / kóz i chodzeniu po górach itd.. Nad Ricong Peo góruje święta Kinnaurska Kajlasa (6080 m. n.p.m.), widoczna z domu. Kinnaur jest miejscem, gdzie stwierdzono najczystsze powietrze w całych Indiach. Wrzesień jest miesiącem o bardzo dobrej widoczności, stąd można spodziewać się przepięknych widoków. 

Uwaga: Ze względu na charakter wyjazdu – nie jesteśmy turystami – w programie uczestniczyć może każdy, kto zamierza dostosować się do warunków uczestnictwa wytyczonych przez Fundację Vivaswan (główne warunki to: szacunek do ludzi i tradycyjnych zwyczajów, dostosowanie się do wyżywienia wegetariańskiego, otwartość na poznawanie nowych rzeczy itd.). Warunki te zostana przesłane po zgłoszeniu chęci uczestnictwa. Wyjazd ograniczamy do maksymalnie ośmiu osób, dlatego warto zgłaszać się dużo wcześniej, aby zapewnić sobie udział.  

W celu dalszych informacji prosimy o KONTAKT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miejsce: 
INDIE
Kategoria: 
Kursy
Wyjazdy