Wyjazdowy kurs języka hindi - Indie dla każdego, 4.09.2018 - 16.09.2018 (wyjazd do Indii organizowany przez młodych indologów)

Data: 

Organizatorzy: Ola Siwiera i Kasia Dombrowicz (studentki warszawskiej indologii)
Patroni: Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu oraz Fundacja Vivaswan
Lekcje hindi: Łącznie 27 godzin zegarowych 
Wyjazd realizowany jest w terminie 4.09.2018 - 16.09.2018
KIM JESTEŚMY i CO ROBIMY? - zobacz tutaj 

PROGRAM:

Dzień 1 (4.09)

Przylot do Delhi w godzinach wieczornych (lub w godzinach porannych następnego dnia), transfer do hotelu taksówkami 

 

Dzień 2 (5.09)

Śniadanie i spotkanie organizacyjne. Po śniadaniu pierwsza lekcja hindi w grupie (1,5 godziny). Następnie pojedziemy do gurudwary Bangla Sahib, jednej z najsłynniejszych świątyń sikhijskich w Indiach. Po zwiedzaniu udamy się do pozostałości Dźantar Mantar, najstarszego tego typu obserwatorium astronomicznego na świecie. Później czas wolny na Connaught Place (CP) i obiad w lokalnej restauracji. Później szybka wycieczka do Dźama Masdźid a następnie powrót do hotelu i wieczorna lekcja hindi (1,5 godziny)

 

Dzień 3 (6.09)

Śniadanie i zaraz po nim lekcja hindi (1,5 godziny). Następnie przejedziemy metrem do Mehrauli Archeological Park gdzie zobaczymy między innymi Qutub Minar - wzniesiony w XIII wieku minaret, który był częścią pierwszego meczetu w Delhi, a obecnie jest drugim najwyższym minaretem na świecie. Po zwiedzaniu czas wolny na obiad w lokalnej restauracji, powrót do hotelu i wieczorna lekcja hindi (1,5 godziny).

 

Dzień 4 (7.09)

Śniadanie, a po śniadaniu przejazd rikszami do Czerwonego Fortu, w którym wygodnie rozłożeni na trawie, odbędziemy plenerową lekcję hindi (1 godzina). Następnie udamy się na Bengali Market, gdzie będzie można zrobić zakupy. Po czasie wolnym przeznaczonym na obiad przejazd do Purana Qila, zwiedzanie a następnie powrót do hotelu. Wieczorem lekcja hindi (1,5 godziny). Dla chętnych wieczorem pokaz światło i dźwięk w czerwonym forcie (dodatkowo płatne)

 

Dzień 5 (8.09)

Po śniadaniu zwiedzanie Rasztrpati Bhawan, przejście pod India Gate. Przejazd rikszami do Lodi Gardens i plenerowa lekcja hindi (1 godzina). Po lekcji zwiedzanie świątyni Swaminarajan Akszsardham, która została oddana do użytku w 2005 roku i łączy w sobie elementy architektury Radźasthanu, Orissy, Gudźaratu oraz dawnej kultury mogolskiej. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiad i po krótkim odpoczynku wieczorna lekcja hindi (1,5 godziny).

 

Dzień 6 (9.09)

Po śniadaniu odwiedzimy niedzielny targ z książkami na Asaf Ali Road, gdzie można zaopatrzyć się zarówno w książki w języku angielskim, jak i hindi. Przejdziemy główną drogą Darijagandźu, który słynie z księgarni (idealne do kupienia słowników hindi!). Po zakupach i obiedzie powrót do hotelu, lekcja hindi (1,5 godziny). Wieczorem dla chętnych seans filmowy w indyjskim kinie.

 

Dzień 7 (10.09)

Po śniadaniu lekcja hindi (1,5 godziny). Po lekcji zwiedzanie grobowca Humajuna, który był pierwowzorem marmurowego grobowca w Agrze. Po zwiedzaniu przejedziemy na CP, aby na chwilę skosztować życia indyjskiej klasy wyższej i zjeść obiad. Następnie powrót do hotelu, a dla chętnych zakupy w labiryntach bazarów starego Delhi. Wieczorem ostatnia lekcja hindi przed wyjazdem do Radźasthanu (1,5 godziny).

 

Dzień 8 (11.09)

Po śniadaniu wyjazd do Agry, zwiedzanie mauzoleum Tadź Mahal, które cesarz Śahdźahan nakazał wybudować dla swojej ukochanej Mumtaz, aby upamiętnić jej śmierć. Po obiedzie ruszymy w drogę do Puszkaru (ok 7 godzin jazdy). Wieczorem po zakwaterowaniu lekcja hindi dla najbardziej wytrwałych ;) (1 godzina).

 

Dzień 9 (12.09)

Po śniadaniu lekcja hindi (1,5 godziny), a następnie spacer po Puszkarze. W tym miejscu za bezcen kupimy tradycyjne indyjskie sari i kurty, chętni mogą ozdobić ręce henną i kupić aromatyczne przyprawy. Później odwiedzimy świątynię Dźagatpita Brahma Mandir, jedną z niewielu pozostałych świątyń tego patrona w Indiach. Następnie zjemy obiad w jednej z lokalnych restauracji (można się też napić piwa spod lady ;) ). Później lekcja hindi (1 godzina), a dla chętnych wieczorne safari na wielbłądach i oglądanie obozu nomadów.

 

Dzień 10 (13.09)

Po śniadaniu i lekcji hindi (1,5 godziny), przejazd do Dźodhpuru (ok 3-4 godziny). Po zakwaterowaniu w hotelu wyjście na spacer po mieście i obiad. W godzinach wieczornych pójdziemy na bazar pod Clock Tower, który słynie z cudownych śahi samos i tysięcy używanych sari za bezcen. Zobaczymy też z zewnątrz górujący nad miastem, wspaniale oświetlony fort Mehrangarh.

 

Dzień 11 (14.09)

Po śniadaniu lekcja hindi (1,5 godziny). Następnie udamy się na zwiedzanie okazałej twierdzy Mehrangarh, wznoszącej się na ponad 120-metrowej skale, uznawanej za najbardziej majestatyczną budowlę obronną Radźasthanu. Na terenie twierdzy podziw wzbudzają liczne pałace oraz muzeum z bogatą kolekcją palankinów, mebli i broni, a z murów obronnych rozpościera się spektakularny widok na pomalowane na niebiesko domy skupione u podnóża skały. Po zwiedzaniu obiad oraz czas wolny a wieczorem lekcja hindi (1,5 godziny).

 

Dzień 12 (15.09) 

Po śniadaniu lekcja hindi (1,5 godziny). Następnie przejazd do Dźajpuru (ok 5-6 godzin), po drodze zatrzymamy się na obiad w dhabie (przydrożnym barze). Po przyjeździe zwiedzanie starego miasta (nazywanego Pink City), spacer po starówce, przejście pod Hawa Mahal. Następnie zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek, wieczorem krótka lekcja hindi (1 godzina), a dla chętnych nocna wycieczka po mieście i zwiedzanie fortu Amber nocą.

 

Dzień 13 (16.09)

Po śniadaniu zwiedzanie kompleksu pałacowo-obronnego Amber, dla chętnych możliwość pokonania trasy do głównej bramy fortu na grzbiecie słonia, na wzór dawnych maharadżów. Po zwiedzaniu przejazd do Delhi (ok 5-6 godzin), gdzie w hotelu zjemy pożegnalną obiadokolację i odbędziemy ostatnią lekcję hindi (1,5 godziny). Wylot z Delhi późnym wieczorem lub rano następnego dnia w zależności od rozkładu lotów.

CENA: 5000 ZŁ

Cena zawiera:

 • noclegi ze śniadaniami (oprócz Delhi gdzie wliczony jest sam nocleg) w hotelach o standardzie 3-gwiadkowym lub wyższym w pokojach dwuosobowych (możliwa dopłata za pokój jednoosobowy).
 • klimatyzowany bus.
 • ubezpieczenie.
 • bilety wstępu do muzeów, świątyń itp.
 • minimum 27 godzin zegarowych lekcji hindi w małych grupach dostosowanych do poziomu uczestników.
 • bilety na metro, przejazdy rikszami.

 Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego*
 • wyżywienia w Delhi oraz obiadów w Radżastanie.
 • wycieczek fakultatywnych.
 • indywidualnych lekcji hindi (dla chętnych, do ustalenia).
 • indywidualnych wydatków takich jak zakupy, pamiątki itp. 

*Bilet kupują organizatorzy po wpłaceniu zaliczki, jednak nie możemy zagwarantować stałej ceny ze względu na wahania cen w zależności od terminu. Bilety zostaną kupione, jeśli zbierze się minimalna ustalona liczba osób.

**Program może ulec zmianie w zależności od warunków lokalnych.

***Wyjazd odbędzie się jeśli grupa będzie liczyć minimum 6 osób

Co nieco o organizatorach wyjazdu.  Na pierwszy ogień idzie główna pomysłodawczyni projektu.
Druga organizatorka wyjazdu - Kasia.

 

 

Kategoria: 
Wyjazdy