Jesteś tutaj

Newsy

Dzień Jogi

Zapraszamy do namiotu Fundacji na Dzień Jogi na Polach Mokotowskich w Warszawie.

WIELKIE WYDARZENIA JOGI I AJURWEDY od 20 Czerwca 2016

Międzynarowody Festiwal Jogi i AjurwedyMiedzynarodowa Konferencja Naaukowa Jogi i AjurwedyAby dowiedzieć się szczegółów o pierwszym w Polsce festiwalu jogi i naukowej konferecnji

Nepali for Nepali

Zamieszczam linki do akcji Nepali for Nepali (Napalczycy dla Nepalczyków) prowadzonej przez Andrzeja. Już pisałem o akcji Andrzeja tutaj. Obecnie akcja się jeszcze bardziej rozwija, dostał rządowe pozwolenie na działalność. Jego akcja polega na pomocy Nepalczykom w odległych rejonach, tam gdzie nie dociera pomoc rządowa ani pomoc żadnych akcji humanitarnych. Stara się zjednoczyć ludzi, którzy po tej strasznej klęsce nie mogą się podnieść, gdzie całe wsie-widma straszą pustką, bo ludzie boją się mieszkać ze strachu przed lawinami, które teraz po naruszeniu gór trzęsieniem ziemi występują w nieoczekiwanych miejscach.

Trekking w Nepalu - odbudowa Nepalu poprzez rekreację

JEDNĄ Z FORM POMOCY NEPALOWI PO TRZĘSIENIU ZIEMI JEST TEŻ NIEZAPRZESTANIE WYJAZDÓW TURYSTYCZNYCH. TEN NAJPIĘKNIEJSZY GÓRSKI KRAJ ŚWIATA ŻYJE Z TURYSTYKI.

Nepal - pomocy ciąg dalszy

Od trzęsienia ziemi minęło już sporo czasu, ale nadal ludzie są w bardzo cięzkiej sytuacji. Zbliża się monsun a do tej pory nie udało się zbudować nawet tymczasowych schronien. Ludziom grozi głód z powodu zniszczenia zapasów. Do odległych wiosek dopiero niedawno zaczęła docierać jakas pomoc z zewnątrz, a do wielu jeszcze nie dotarła.

Pomoc dla Nepalu - wiosek w rejonie Mansalu

(Sylvia Neupane)

Pomagamy wioskom położonym w górach, gdzie dojazd samochodem nie jest możliwy z
powodu braku dróg. Gdzie pomoc nie dociera. Gdzie ludzie pozostawieni są sami sobie a warunki życia są trudne

Jak pomóc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu

Skutki trzęsienia ziemi w Nepalu wciąż daja się odczuć się. Sytuacja w kraju jest tragiczna. Według danych Polskiej Akcji Humanitarnej straty są następujące:

Bhrygu joga - klasyczna joga indyjska

 

Wizyta w Polsce sławnych nauczycieli jogi:
Dr Jayant i Hemant Bhadury. 

Ramajana - pierwsza w polsce publikacja pierwszej księgi

Ramajana - Opowieść o księciu Ramie ułożona przez wieszcza Walmikiego około dwa i pół tysiąca lat temu jest obok Mahabharaty jednym z dwóch podstawowych eposów indyjskich. W tradycji indyjskiej określa się ją mianem 'pierwszego poematu', który stał się  wzorcem dla późniejszych poetów. Opowiada o tułaczce szlachetnego księcia Ramy, wygnanego z królestwa za sprawą intrygi dworskiej w stolicy królestwa Ajodhji.

Strony