Życie i cuda paramahansy Wisiuddhanandy i Niepodzielna Wielka Joga

Paramahansa Wisiuddhananda (14 marca 1853 - 14 lipca 1937) to jeden z najbardziej zagadkowych joginów, jacy pojawili się w Indiach. Znany był z demonstrowania tzw. "nauki słonecznej", która polegała na rzadkiej umiejętności tworzenia nowych jakości (np. zapachów), czy materializacji przedmiotów poprzez odpowiednie skupienie światła słonecznego przy użyciu soczewki. Jego nieprawdopodobne moce wynikające ze znajomości subtelnych praw przyrody i świadomości wprawiały w zdumienie każdego, kto się z nim zetknął.

Spotkanie z Wisiuddhanandą opisuje Paul Brunton w swej słynnej książce In the search of secret India, która w polskim przekładzie Wandy Dynowskiej ukazała się pod tytułem Ścieżkami jogów. Brytyjski dziennikarz nazywaja go tam „Czarodziejem z Benaresu”. w Autobiografii jogina paramahamsa Yogananda opisuje go w piatym rozdziale zatytułowanym: „Pachnący święty” pokazuje swoje moce [Perfume saint displays his wonders].

Życie i dzieło swamiego Wisiuddhanandy opowiedziane zostało tutaj dokładnie tak, jak je przedstawił w swych utworach jego główny uczeń i następca, znany uczony z Varanasi, pt. Gopinath Kawiradż (Gopinath Kaviraj). Druga część książki opisuje teorię tzw. Niepodzielnej Wielkiej Jogi. 

Tytuł -Życie i cuda paramahansy Wisiuddhanandy i Niepodzielna Wielka Joga
Autor: Pt. Gopinath Kaviraj
Przekład z hindi: Anna Rucińska
Strony - 148
Okładka - miękka
ISBN 978-83-938477-6-1
Wydawca - Fundacja Vivaswan
Cena: 50 zł
Zamówienie: Formularz zamówienia książki.