Czytania tekstów sanskryckich - rok 2019 i 2020

Data: 
03/01/2019 to 22/12/2020

 

Prowadzi: Dr Tomasz Rucińsk

Czas: Ustalany indywidualnie (spotkania cykliczne, dni powszednie i weekendy)
Miejsce: Warszawa, dzielnica Sadyba. 
Koszt: Ustalany indywidualnie.

Zapraszamy zainteresowanych na zajęcia, konsultacje i seminaria z doktorem Tomaszem Rucińskim.

Droktor Tomasz Ruciński do tej pory przeprowadził semianaria m.in. z następujących tekstów: Jogasutry (podstawowy tekst z filozofii jogi), Hathayoga-pradīpikā (podstawowy tekst z Hatha jogi), Gheraṇḍa-saṁhitā (drugi podstawowy tekst z jogi), Yoga-tāravalī (tekst niedawno po raz pierwszy wydany w sanskrycie)Vijñāna-bhairava (opis 109 ćwiczeń tantrycznych, część z nich pokrywa się z ćwiczeniami Dzogczen), pisma pandita Gopinatha Kawiradża i wiele innych itd.  

Zgłoszenia tylko telefonicznie i bezpośrednio u dra Tomasza: +48 22 8428891. Zajęcia indywidualne i w kilkuosobowych grupkach. 

Dr Tomasz Ruciński (ur. 1947) – z wykształcenia inżynier, z zawodu filozof i indolog, z powołania filozof i jogin. Jest jednym z pionierów jogi w Polsce, wybitnym jej znawcą i wybitnym znawcą sanskrytu. W latach 70-80. przez kilkanaście lat wykładał filozofię indyjską na uniwersytecie KUL (Lublin) i prowadził wykłady i seminaria na różnych innych uczelniach w Polsce. Przez około dwa lata mieszkał w Indiach, odbył też podróż po Nepalu. Obecnie prowadzi indywidualne konsultacje i zajęcia w Warszawie.

Zobacz też: Wywiad z drem Tomaszem Rucińskim i Anną Rucińską w telewizji NTV

Miejsce: 
Warszawa
Kategoria: 
Kursy
Programy