Międzykulturowe kursy na nauczyciela jogi, Tajlandia 2020

Data: 
03/10/2020 to 22/11/2020

  

Międzykulturowe kursy na nauczyciela jogi, Tajlandia 2020 
(po raz drugi)


Z powodu Covidu, program w 2020 roku został anulowany

Terminy:
(1) 03.10.2020 – 24.10.2020      (zakwaterowanie od 8:00, wykwaterowanie do 12:00) 
(2) 01.11.2020 – 21.11.2020      (zakwaterowanie od 8:00, wykwaterowanie do 12:00)  

Czas trwania22 dni (200-godziny kurs na nauczyciela jogi). Daty dokładnie te same, co kursów w 2019. 

Miejsce: Yoga Samadhi,
Mae Win Guesthouse & Resort,
47 Moo 5, Mae Win Sub-District,
Mae Wang District,
Chiang Mai, Thailand 50360
http://www.yogasamaadhi.com/thailand-contact.html

Serdecznie zapraszamy na nasze międzykulturowe kursy na nauczyciela jogi, współorganizowane z Yoga Vidya Mandiram, Rishikesh (India) and Yoga Samadhi, Maesapok (prowincja Chiang Mai) w Tajlandii. Kursy przeznaczone są dla każdego, kto pragnie zdobyć biegłość i gruntowną znajomość jogi zarówno dla siebie, jak i po to, by na podstwie własnego doświadczenia umieć prowadzić innych.Tylko doświadczenie jogi jest przewodnikiem w jodze" - jak napisał Wjasa w komentarzu do Yogasutr.

Kurs odbędzie się u w pięknej dolinie Mae Wang pasma górskiego Loi Lar niedaleko najwyższego szczytu Tajlandii, Doi Inthaton (2565 m.). Rejon ten znajduje się w północnej Tajlandii niedaleko granicy z Birmą i to tutaj biorą swój wschodni początek Himalaje. 

Intensywne szkolenia na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym w zamierzeniu mają przekazać najważniejsze elementy teorii i praktyki klasycznej jogi według tzw. Himalajskiej Jogi (Himalayan Yoga) zgodnej z naukami czcigodnego Swamiego Ramy i czcigodnego Swamiego Vedy Bharatiego; podejście to charakteryzuje się ona otwartością i włączaniem doświadczeń wyniesionych z różych metod (różne style) w oparciu o właściwe rozumienie filozofii i celów oryginalnej jogi. Nauczyciele czynią wysiłek, aby pomóc rozwijać fizyczną, energetyczną, psychiczną i duchową stronę człowieka. Pod koniec kursu Uczestnicy otrzymają dyplom licencjonowanego trenera jogi (200 RYT), uznawany międzynarodowo przez International Yoga Alliance USA. 

Kursy odbywają się w języku angielskim.

W sesji listopadowej zawarte będą zajęcia z filozofii jogi prowadzone przez Filipa Rucińskiego. W sesji tej mogą uczestniczyć Polacy ze słabą znajomością angielskiego. Przewidziane jest dodatkowe wyjaśnianie w języku polskim. Również na końcowy test można rozwiązywać po polsku (pytania są po angielsku, wyjaśnione ustnie po polsku).    

Uczestnicy są stopniowo wprowadzani w anatomię i fizjologię jogi, metody ustawiania i poprawiania pozycji ciała, praktyki oczyszczające (ṣaṭ-kriyā), rozluźnienie stawów i gruczołów (granti-mocana), pozycje ciała (asany), sekwencje ćwiczeń fizycznych (vinyāsa), które rozwijają elastyczność i siłę, opanowywanie oddechu (prāṇāyāma), ekspresje ciała (mudrā), tamowanie energii (bandha) i ćwiczenia relaksacyjne, które stopniową przygotowują do zaawansowanej praktyki snu jogicznego (yoga-nidrā). Elementy kursów stanowią także recytacje sanskryckie, gdzie poszczególne warstwy znaczeniowe są stopniowo odsłaniane przez nauczycieli. 

Typowy plan dnia (nieco modyfikowany w każdym kursie)

05:00 - Budzenie się!
06:15 - 06:30 Śpiewy w sanskrycie
06:30 - 08:00 Hatha Joga (Pozycje jogi sesja I)
08:00 - 09:00 Ṣaṭ-kriyā & prāṇāyāma (ćw
iczenia oczyszczające i oddechowe) 
09:00 - 10:00 Śniadanie 
10:00 - 10:30 Karma-Yoga (sprzątanie sali do jogi, porządkowanie mat do jogi itd.)
10:30 - 11:30 Anatomia jogi, fizjologia i ajurweda
11:30 - 12:30 Filozofia jogi, styl życia i etyka. 
12:30 - 13:30 Obiad
13:30 - 14:30 Własna nauka i własna praktyka
14:30 - 15:30 Poprawianie pozycji ciała / pokaz wideo
15:30 - 16:00 Przerwa na herbatę
16:30 - 18:00 Ashtanga Vinyasa (Pozycje jogi sesja II)
18:30 - 19:30 Medytacja i relaksacja
19:30 - 20:30 Kolacja
20:30 - 21:00 Własna nauka i czas na pisemne podsumowanie dnia

Mieszkańcy Tajlandii będą uczestniczyć zarówno w organizacji wydarzenia, jak i w samym kursie. Podczas dodatkowych programów specjalnych pokażą nam oni bogactwo i głębię swojej kultury i poprowadzą do miejsc, których nie da się doświadczyć na wycieczkach turystycznych. Raz w tygodniu zaplanowany jest czas wolny na takie programy. W roku 2019 odbyły się następujące: 

- Oranie, sadzenie i młócka ryżu razem z lokalnymi rolnikami w tradycyjny tajski sposób. Młócka poprzedzona była tradycyjnym rytuałem lokalnej ludności Kharen.   
- Karmienie, kąpanie i inne zabawy ze słoniami.  
w dniu 13.11.2019 w pełnię księżyca obchodzenie najważniejszego tajskiego święta, Loy Krathongpoprzez przygotowanie tzw. 'loy krathong', czyli łódek z liści i kwiatów, a następnie puszczaniu ich z zapaloną lampką z nurtem rzeki, a także zapalanie i puszcznie latarni do nocnego nieba.
- Treking do najwyższego szczytu Tajlandii w Doi Inthaton National Park (2565 m. n.p.m.), Kew Me Pa Trail (Podniebny szlak), odwiedzenie pagody Nabhapolbhumisiri (Pagody Królowej) oraz wodospadów Wachirathan. 
- Odwiedzenie wioski Ban Nong Tao i spotkanie ze starszą głową wioski lokalnej ludności Kareńczyków; słuchanie o jego mądrych słów i jego bogatego doświadczenia życiowego o samowystarczalności ludności  kareńskiej. Po jego długiej mowie degustacja kawy naturalnie rosnącej w jego ogrodzie.      
- Odwiedzenie przedszkola dla dzieci khareńskich aby podarować im zabawki i książki.
- Rafting na bambusowych tratwach na rzece Mae Wang. 
- Wprowadzenie do medytacji Wipassany przez wysoce wykwalifikowanego mnicha buddyjskiego. Nastęlnie 30-minutowa medytacja razem z nim w ogromnej skalnej jaskini. 


W dniu zakończenia kursu zaproszone zostały dwa dziecięce zespoły ludowe. Dziewczynki ślicznie zademonstrowały ludowe tańce (motywy rolne itp. ), a zespół muzyczny chłopców wykonał 
na obecnie ginących tradycyjnych harfach cztery pieśni khareńskie w intencji ochrony przyrody. 

Szczegóły programu kursu dostępne na stronie Yoga Vidya Mandiram oraz Yoga Samadhi. 

Koszty: 
-Całkowity koszt kursu: 1799 (pokój 3-os.), 2100 USD (pokój 2-os.) lub 2400 USD (pokój własny) w zależności od wyboru, patrz: tutaj. W cenę tą wliczone są noclegi (21 nocy), materiały do jogi (książki, przybory do zabiegów oczyszczających), 200 godzin treningu, bogate wegetariańskie posiłki (3 radzy dziennie), wszystkie zorganizowane programy specjalne (łącznie z transportem, opłatami za wstęp, posiłkami podczas tych programów). 

Samemu należy pokryć:
-Koszty przelotu do Chiangmai i tajskiej wizy. Wiza dla obywateli EU nie jest wymagana na pobyt nieprzekraczający jednego miesiąca (patrz: http://www.thaiembassy.org/warsaw/pl/services/55429-Wiza.html).    
-Przejazd z lotniska / na lotnisko: 800 Baht (ok. 115 zł) - jest to pełna cena przejazdu z Chiang Mai do Mae Win Guesthouse najtańszą "żółtą taksówką" (yellow taxi) 

Jak się zapisać? 
- Należy napisać wiadomość Yoga Vidya Mandiram, Yoga Samadhi albo do Vivaswan i umotywować swój udział.
- Po zaakceptowaniu, wpłacić 210 USD przedpłaty na konto Yoga Samadhi w Tajlandii.    
- Resztę opłaty na ten sam numer konta przed rozpoczęciem kursu, bądź w gotówce po dotarciu na miejsce. 

Organizatorzy:
Yoga Vidya Mandiram, Rishikesh (Indie),  
Yoga Samadhi, Chiang Mai (Tajlandia), 
- Fundacja Vivaswan (Polska).
 

Kadra nauczycieli
Dr Acharya Chandramani Arya (Indie)
Hope Pukalanant (Thailand)
Manish Prajapati (India), Piyush (India), Pooja Nakoti (Indie), Yogacharya Sandeep Pandey (Indie) lub / i inni nauczyciele wybrani spośród kadry Yoga Vidya Mandiram i Yoga Samadhi 
Filip Ruciński (Polska, Indie)  

Szczegółowe pytania:
1) Polska: Filip Ruciński, KONTAKT 
2) Tajlandia: Hope Pukalanant: KONTAKT SAMADHI YOGA 
3) Indie: Lalit Kumar: 
KONTAKT YOGA VIDYA MANDIRAM

ZGŁOSZENIA chęci uczestnictwa bez WPŁATY ZALICZKI

PEŁNA REJESTRACJA BEZPOŚREDNIO NA KURS PRZEZ WPŁACENIE ZALICZKI

link:
GALERIA ZDJĘĆ Z KURSU 2019 (listopad)

 

     

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategoria: 
Kursy
Wyjazdy