Międzykulturowe kursy jogi w Tajlandii październik 2019, listopad 2019

Data: 
30/09/2019 to 25/11/2019

Międzykulturowe Kursy jogi w Tajlandii na nauczyciela jogi 

(ostatnia aktalizacja programu, 17 września 2019) 

Dwa terminy programów:

03.10.2019 –24.10.2019.
30.10.2019 – 27.11.2019, w tym kurs jogi: 01.11.2019 – 22.11.2019. 

Czas kursu jogi: 21 dni.

Zapraszamy na Międzykulturowe Kursy Jogi na nauczyciela jogi (dwa terminy), które współorganizujemy wraz z Yoga Vidya Mandiram, Ryszikeś, Indie oraz Yoga Samaadhi w Chiang Mai  w Tajlandii. Kursy odbywają się w najpiękniejszym zakątku Tajlandii w paśmie górskim Loi Lar w okolicy najwyższego szczytu Doi Inthaton (2675 m.n.p.m). Jest to obszar w północnej Tajlandii w pobliżu granicy z Birmą, miejsce z którego bierze początek pasmo Himalajów.

Intensywne szkolenia pozwolą opanować najważniejsze elementy teorii i praktyki klasycznej jogi według techniki tzw. Himalajskiej Jogi (Himalayan Yoga) zgodnie z naukami czcigodnego Swamiego Vedy Bharatiego i innych metod (klasyczna hatha joga, joga Iyengara, Ashtanga Vinyasa), a po zaliczeniu otrzymać Certyfikat Trenera Jogi (200 RYT) uznawany międzynarodowo przez International Yoga Alliance USA. Dodatkowo pobyt w Tajlandii wśród praktykujących jogę i gościnnych Tajów pozwoli bezpośrednio poznać ich kulturę. 

W każdym programie przygotowane zostały praktyczne zajęcia z technik medytacji, hatha jogi oraz wykłady, które dotyczyć będą filozofii indyjskiej leżącej u podłoża jogi, jogicznej i fizycznej anatomii i fizjologii niezbędnych do zrozumienia oddziaływania pozycji i innych ćwiczeń jogi. Uczestnicy będą stopniowo wprowadzani w praktykę zabiegów oczyszczających (szatkrija), asan, pranajam, mudr, bandh, a także regularne pogłębiać ćwiczenia relaksacji aż do osiągnięcia umiejętności wchodzenia w sen jogiczny (yoga-nidrā). Elementy kursów stanowią także sanskryckie recytacje wedyjskie, gdzie poszczególne warstwy znaczeniowe są stopniowo odsłaniane przez nauczycieli. Moduły i pełny harmonogram zajęć dostępne są na stronie Yoga Vidya Mandiram oraz Yoga Samaadhi

Dla Polaków słabo władających angielskim program nauczania i wybrane zajęcia teoretyczne będą dodatkowo wyjaśniane w języku polskim. Również końcowe zaliczenie będzie możliwe w języku polskim. W atmosferze spokoju, skupienia, życzliwości i radości, jaka towarzyszy wszystkim kursom organizowanym przez Yoga Vidya Mandiram oraz intensywności i regularności zajęć w międzynarodowym gronie praktyków jogi, sprzyjać będzie, by osoby słabo władające językiem angielskim opanowały ten język w sposób naturalny, a następnie mogły przystąpić do zaliczenia danego programu już po angielsku.

Zapewniona jest współpraca lokalnych Tajów, którzy z zaangażowaniem będą uczestniczyć zarówno w organizacji wydarzenia, jak i w samym kursie. Pokażą nam oni bogactwo i głębię kultury tajskiej i miejsca, których w wycieczkach turystycznych nie da się doświadczyć. 

W programie między innymi: 
- wejście na najwyższy szczyt Tajlandii (2564 m. n.p.m.) w Doi Inthaton National Park,
- zwiedzanie gomp buddyjskich w Kamphaeng Phet Historical Park, 
- a dla osób uczestniczących w sesji listopadowej – w dniu 13.11.2019 obchodzenie najpiękniejszego tajskiego święta zwanego Festiwalem Światła Księżycowego zwanego Festiwalem Latawców lub Latarni - Loy Krathong.
- inne, wedle wskazówek tajskich współorganizatorów. 

(program wycieczek zostanie zaktualizowany w ciągu kilku dni)

Szczegóły zajęć jogi dostępne są na stronie Yoga Vidya Mandiram oraz Yoga Samaadhi. 

Organizatorzy:
Yoga Vidya Mandiram, Rishikesh (Indie),
- Yoga Samaadhi, Chiang Mai (Tajlandia), 
- Fundacja Vivaswan (Polska).
 

Kadra nauczycieli:
Dr Acharya Chandramani Arya (Indie),
Yogacharya Sandeep Pandey (Indie),
- Filip Ruciński (Polska, Indie) - tylko w sesji listopadowej.  
- Pooja Nakoti (Indie),
- Hope Pukalanant (Tajlandia). 
- Inni

Ilość osób: Limit 12 osób z Polski. Kurs nie ma minimalnej liczby zgłoszeń do polskiej grupy, gdyż zgłaszają się też niezależenie osoby z zagranicy.    

Miejsce kusu jogi i zakwaterowanie:

MaeWin Guesthouse & Resort,
47 Moo 5, Mae Win Sub-District, Mae Wang District, 
Chiangmai,Thailand 50360
https://www.maewinguesthouseandresort.com

Itinerarium: 

Sesja październikowa:  
03.10.2019 – 24.10.2019 – kurs jogi w Chiang Mai 

Sesja listopadowa:  
29.10.2019 (godz. 13:10, Finnair) - wylot z Warszawy do Chiang Mai (możliwy jest dojazd innym lotem i w innych dniach)
01.11.2019 – 22.11.2019 kurs jogi w Chiang Mai 
27.11.2019 - wylot z powrotem
(możliwy jest powrót innym lotem i w innych dniach)

Środy są wolne i przeznaczone na zwiedzanie. Po kursie również czas wolny - do ustalenia na miejscu. 

Koszt sesji: 1799 USD + koszty przelotu i dojazdu (płatne indywidualnie). Utrzymanie poza terminami kursu - we własnym zakresie. Opłata może się różnić w przypadku innego standardu zakwaterowania: 2100 USD - w pokóju 2-osobowym (dostępne ostatnie miejsce). 

Uwaga last minute: Na sesję listopadową dostępna jest tylko dla Pań opcja za 1600 USD z noclegiem w miejscu oddalonym o 3-4 minuty spaceru od miejsca kursu w pokoju 3-osobowym. Dostępne są takie 4 miejsca (stan z dn. 17 września).     

W przypadku chęci pozostania w Tajlandii dłużej niż 30 dni koszt wizy tajskiej wynosi 120 PLN. Pobyt do 30 dni osób posługujących się polskim paszportem jest bezwizowy http://www.thaiembassy.org/warsaw/pl/services/55429-Wiza.html). 

Forma płatności: 

210 USD zaliczka płatna na konto Yoga Vidya Mandiram .  
Pozostała część - opłata za kurs płatna na miesjscu na rzecz Yoga Samaadhi.

Szczegółowe pytania:
1) Polska: Filip Ruciński, KONTAKT 
2) Tajlandia: Hope Pukalanant: [email protected] 
3) Indie: Lalit Kumar: [email protected]

ZGŁOSZENIA chęci uczestnictwa bez WPŁATY ZALICZKI

PEŁNA REJESTRACJA BEZPOŚREDNIO NA KURS PRZEZ WPŁACENIE ZALICZKI

Zdjęcia z ubiegłorocznych kursów jogi w Chiang Mai:

 

 

 

 

 

 

 

Miejsce: 
Tajlandia
Kategoria: 
Kursy
Organizator: 
Yoga Vidya Mandiram, Rishikesh (Indie), Yoga Vidya Mandiram, oddział w Chiang Mai (Tajlandia), Fundacja Vivaswan (Polska)