Najnowsze szlaki himalajskie. Kulturoznawcza Wyprawa do Lahaul, Zanskaru, zachodniego Ladakhu 1-24 lipca 2023

Data: 
01/07/2023 to 24/07/2023

Zapraszamy Państwa na naszą siódmą kulturoznawczą wyprawę himalajską, którą przygotowaliśmy na lipiec 2023 roku. Jej celem jest zgłębienie lokalnych kultur Himachal Pradesh oraz tajemnic buddyzmu tybetańskiego, a także własna przemiana i wyciszenie. Podczas wyprawy będzie można też robić ćwiczenia oddechowe (pranajamy), ćwiczyć asany i medytację.

Ilość uczestników: 8 osób

Główne elementy programu: 

(1) Poznanie kultury Himachal Pradesh: w prowadzenie teoretyczne, m.in. na Uniwersytecie w Shimli, a także muzeach. Spotkania z uczonymi, poznanie historii Brytyjczyków w Indiach, przejazd zabytkową kolejką wąskotorową poprzez góry, światynie, gorące źródła, architektura drewniana kathkuni itd.
(2) Poznanie kultury i klasztorów Lahaul: Guru Ghantal (pustelnia z medytującym mnichem, zbieg rz. Czandra-Bhaga / rz. 'Księżycowej’ i 'Słonecznej’), Kardang Gompa (900 lat), Shashur Gompa, Tayul Gompa, napełniające energią spacery przez łąki i pola do tych klasztorów. Tutaj też skończy się program 15-dniowy.
(3) Poznanie kultrury Zanskaru i Ladakhu:
– Zbadanie zawieszonego w skałach i najbardziej na świecie niedostępnego kompleksu klasztornego Phugtal. Medytacja z mnichami i pustelnikami.
– Poznanie Karsha Gompy i uczestniczenie w największym w roku święcie Zanskaru, Karsha Gustor – tańca z maskami zwanego 'cham’, wykonywanego przez mnichów.
– Odwiedzenie okolicy najbardziej odległej wioski Lingshed, znanej z filmu „Stroiciel Himalajów”.
– Zwiedzenie ważnych i bardziej znanych, choć szczególnych klasztorów, takich jak Mulbekh, Lamayuru, Alchi itd.
– Lot nad Himalajami

Od początku do końca programu będziemy dysponować własnym transportem (nowy Tempo Traveller 13-osobowy), a także prowiantem, wodą pitną i wyposażeniem. Zakwaterowania będą w optymalnych i najlepszych możliwych warunkach (hotele **** i ***, pensjonaty, kwatery prywatne). Program organizowany jest przy współpracy z lokalnymi mieszkańcami.

Szczegółowy plan przyślemy zainteresowanym po skontaktowaniu się z nami:

Zobacz też: GALERIA ZDJĘĆ z minionych wyjazdów

ZAPISY

- Należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Programów Fundacji https://go.indiavivaswan.com/ogolne-warunki-uczestnictwa.
- Następnie skontaktować się przez Formularz kontaktowy, Formularz zgłoszeniowy, mailem lub telefonicznie.
- Po akceptacji uczestnictwa wyślemy szczegółowy Program, a także Praktyczne wskazówki oraz Umowę i Oświadczenie do podpisania.
- Następnie należy wpłacić kwotę wpisową.
- Po zapisaniu się należy wykupić bilet lotniczy linią Finnair (w dniu 21.04 cena była ok. 4000 zł w obie strony).
- Resztę opłaty na pokrycie kosztów miejscowych należy dokonać gotówką w Euro w dniu rozpoczęcia się programu w Indiach.

 

ORGANIZATORZY

- Fundacja Vivaswan, www.vivaswan.pl, www.go.indiavivaswan.com
- Filip Ruciński, tel. 796341976, filip.rucinski (at) gmail.com
- Współorganizatorzy indyjscy: M.N. Tripathi, Delhi College of Arts, Tenjin Dorje

Co to jest wyprawa kulturoznawcza?

Wyprawa bądź wyjazd kulturoznawczy różni się od turystycznej. Różnica polega na tym, że organizowana jest przez osoby zajmujące się kulturą danego kraju lub obszaru. Jej celem jest doświadczania i poznawanie kultury i natury u samego źródła.

Wyjazdy Fundacji Vivaswan nie stanowią działalności gospodarczej ani turystycznej. Wpłacane przez uczestników pieniądze służą tylko do opłacenia kosztów własnych i kosztów organizacyjnych.

 

 

Miejsce: 
Himalaje - Ladakh
Kategoria: 
Wyjazdy
Organizator: 
Fundacja Vivaswan