Yogacharya Sandeep Pandey

Yogacharya Sandeep Pandey jest nauczycielem asan, pranajam oraz sześciu zabiegów oczyszczających jogi, tzw. szat krija (ṣaṭ-kriyā). Urodził się w tradycyjnej rodzinie bramińskiej, a w wieku 8 lat został wysłany do gurukuli, tj. tradycyjnej szkoły wedyjskiej. Studiował w niej Jadżurwedę, opanował 16 sanskar, a także jogiczne ćwiczenia takie jak asany, pranajamy, szat krije i inne. Uzyskał magisterium z jogi i filozofii na sanskryckim uniwersytecie, Uttarakhand Sanskrit University, w Haridwarze.     

Sandeep czestniczył w wielu ogólno-indyjskich mistrzostwach jogi, zdobywając nagrody. Jednak jego tęsknota za poznaniem głębi duszy doprowadziła go do czcigodnego Swamiego Vedy Bharatiego, pod którego kierunkiem studiował i praktykował głębsze i subtelniejsze aspekty ‘królewskiej jogi’ tj. radźa jogi Patańdżalego w jego aśramie Swami Rama Sadhaka Grama.  

Sandeep zdobył duże doświadczenie służąc przez wiele lat jako nauczyciel jogi w Swami Rama Sadhaka Gramie, gdzie wprowadzał studentów z całego świata w wiedzę i praktykę jogicznych asan, medytacji, pranajam i sześciu zabiegów oczyszczających. Prowadzi zajęcia na Międzynarodowym Festiwalu Jogi w Ryszikeś, a ponadto gościnnie wykłada jogę w Banaras Hindu University w Varanasi.

 

Zdjęcie: